Perfmatters - en to tr_TR translation catalogue (444 entries)

en: %1$sView version %2$s details%3$s or %4$supdate now%5$s.
tr_TR: %1$s Sürüm %2$s ayrıntılarını görüntüle %3$s veya %4$s şimdi güncelle %5$s.

en: %1$sView version %2$s details%3$s.
tr_TR: %1$s Sürüm %2$s ayrıntılarını %3$s görüntüleyin.

en: %s Seconds
tr_TR: %s Saniye

en: 404 Template
tr_TR: 404 Şablon

en: AUTOSAVE_INTERVAL is already enabled somewhere else on your site. We suggest only enabling this feature in one place.
tr_TR: AUTOSAVE_INTERVAL sitenizde başka bir yerde zaten etkinleştirilmiştir. Bu özelliği yalnızca tek bir yerde etkinleştirmenizi öneririz.

en: Accessibility Mode
tr_TR: Erişilebilirlik Modu

en: Action failed.
tr_TR: İşlem başarısız.

en: Activate License
tr_TR: Lisansı Etkinleştir

en: Add Blank Favicon
tr_TR: Boş Favicon Ekle

en: Add Body Code
tr_TR: Gövde Alanına (Body) Kod Ekle

en: Add Footer Code
tr_TR: Alt Alana (Footer) Kod Ekle

en: Add Header Code
tr_TR: Üst Alana (Header) Kod Ekle

en: Add Missing Image Dimensions
tr_TR: Eksik Resim Boyutları Ekleme

en: Add New
tr_TR: Yeni Ekle

en: Add WordPress archives to your Script Manager selection options. Archive posts will no longer be grouped with their post type.
tr_TR: WordPress arşivlerini Script Yöneticisi seçim seçeneklerinize ekleyin. Arşiv gönderileri artık gönderi türlerine göre gruplandırılmayacaktır.

en: Add fade in effect when images are loaded in.
tr_TR: Görüntüler yüklenirken solma efekti ekleyin.

en: Add missing width and height attributes to images.
tr_TR: Görüntülere eksik genişlik ve yükseklik öznitelikleri ekleyin.

en: Add the defer attribute to your JavaScript files.
tr_TR: JavaScript dosyalarınıza erteleme (defer) özelliğini ekleyin.

en: Add the fetchpriority HTML attribute to a resource to proritize it higher or lower. This can help improve Largest Contentful Paint (LCP).
tr_TR: Daha yüksek veya daha düşük önceliklendirmek için bir kaynağa getirme önceliği HTML özniteliğini ekleyin. Bu, En Büyük İçerik Boyamasını (LCP) iyileştirmeye yardımcı olabilir.

en: Add the font-display swap property to your Google Fonts.
tr_TR: Font-display swap özelliğini Google Fonts'unuza ekleyin.

en: Adds a blank favicon to your WordPress header, which will prevent a missing favicon or 404 error. If you already have a favicon on your site, you should leave this off.
tr_TR: Websitenize boş bir favicon ekler, bu da eksik favicon veya 404 hatasını önler. Sitenizde zaten bir favicon varsa, bunu kapalı bırakmalısınız.

en: Adjusted Bounce Rate
tr_TR: Düzeltilmiş Hemen Çıkma Oranı

en: Advanced options should only be used if you know exactly what you are doing, as they can break certain plugin functionality if used improperly.
tr_TR: Gelişmiş seçenekler yalnızca ne yaptığınızı tam olarak biliyorsanız kullanılmalıdır, çünkü yanlış kullanıldıklarında belirli eklenti işlevlerini bozabilirler.

en: All
tr_TR: Tümü

en: All Devices
tr_TR: Tüm Cihazlar

en: All Transients
tr_TR: Tüm Geçiciler

en: Allow jQuery core to be deferred. We recommend testing this separately or leaving it off.
tr_TR: JQuery çekirdeğinin ertelenmesine izin ver. Bunu ayrıca test etmenizi veya kapalı bırakmanızı öneririz.

en: Allow lazy loading of background images coming from (CSS) stylesheets.
tr_TR: (CSS) stil sayfalarından gelen arka plan görüntülerinin tembel yüklenmesine izin verin.

en: Allows MonsterInsights to manage your Google Analytics while still using the locally hosted gtag.js file generated by Perfmatters.
tr_TR: MonsterInsights'ın Perfmatters tarafından oluşturulan yerel olarak barındırılan gtag.js dosyasını kullanmaya devam ederken Google Analytics'inizi yönetmesini sağlar.

en: Anonymize IP
tr_TR: IP'yi Anonimleştir

en: Any previous plugin-level disables will now disable the entire plugin. Please review your existing Script Manager configuration before enabling this option.
tr_TR: Önceki eklenti düzeyinde devre dışı bırakmalar artık tüm eklentiyi devre dışı bırakacaktır. Lütfen bu seçeneği etkinleştirmeden önce mevcut Script Yöneticisi yapılandırmanızı gözden geçirin.

en: Apply Default Settings
tr_TR: Varsayılan Ayarları Uygula

en: Apply Default Settings to All Sites
tr_TR: Varsayılan Ayarları Tüm Sitelere Uygula

en: Apply the settings from your network default to all sites. Depending on the amount, this may take a while.
tr_TR: Ağ varsayılanınızdaki ayarları tüm sitelere uygulayın. Miktara bağlı olarak bu işlem biraz zaman alabilir.

en: Are you sure? This will delete all existing Perfmatters meta options for all posts from the database.
tr_TR: Emin misiniz? Bu, tüm gönderiler için mevcut tüm Perfmatters meta seçeneklerini veritabanından silecektir.

en: Are you sure? This will permanently overwrite all Perfmatters options for all subsites.
tr_TR: Emin misiniz? Bu, tüm alt siteler için tüm Perfmatters seçeneklerinin kalıcı olarak üzerine yazacaktır.

en: Are you sure? This will remove all existing plugin options and restore them to their default states.
tr_TR: Emin misiniz? Bu, mevcut tüm eklenti seçeneklerini kaldıracak ve varsayılan durumlarına geri yükleyecektir.

en: Are you sure? This will remove and reset all of your existing Script Manager settings and cannot be undone!
tr_TR: Emin misiniz? Bu, mevcut tüm Script Yöneticisi ayarlarınızı kaldıracak ve sıfırlayacaktır ve geri alınamaz!

en: Assets
tr_TR: Varlıklar

en: Automatically prefetch URLs in the background after a user hovers over a link. This results in almost instantaneous load times and improves the user experience.
tr_TR: Kullanıcı bir bağlantının üzerine geldikten sonra URL'leri arka planda otomatik olarak önceden getirin. Bu, neredeyse anlık yükleme süreleriyle sonuçlanır ve kullanıcı deneyimini iyileştirir.

en: Automatically preload leading images to help improve Largest Contentful Paint (LCP).
tr_TR: En Büyük İçerikli Boyamayı (LCP) iyileştirmeye yardımcı olmak için önde gelen görüntüleri otomatik olarak önceden yükleyin.

en: Autosave Interval
tr_TR: Otomatik Kaydetme Aralığı

en: Background Selectors
tr_TR: Arka Plan Seçicileri

en: CDN Exclusions
tr_TR: CDN İstisnaları

en: CSS Background Images
tr_TR: CSS Arka Plan Görüntüleri

en: Change the disabled message that is displayed.
tr_TR: Görüntülenmesini istediğiniz devre dışı mesajınızı belirtin.

en: Change the slug that is used for the local redirect.
tr_TR: Yerel yönlendirme için kullanılan slug'ı değiştirin.

en: Change what happens when an original login endpoint is visited.
tr_TR: Orijinal bir oturum açma sayfası ziyaret edildiğinde ne olacağını değiştirin.

en: Choose a subsite that you want to pull default settings from.
tr_TR: Varsayılan ayarları çekmek istediğiniz bir alt site seçin.

en: Choose how the original stylesheets (unused CSS) will be included.
tr_TR: Orijinal stil sayfalarının (kullanılmayan CSS) nasıl dahil edileceğini seçin.

en: Choose how the used CSS will be included.
tr_TR: Kullanılan CSS'nin nasıl dahil edileceğini seçin.

en: Choose the method used to delay scripts.
tr_TR: Scriptleri geciktirmek için kullanılan yöntemi seçin.

en: Choose which script method you would like to use.
tr_TR: Hangi script yöntemini kullanmak istediğinizi seçin.

en: Choose who has access to manage Perfmatters plugin settings.
tr_TR: Perfmatters eklenti ayarlarını yönetmek için kimlerin erişimi olduğunu seçin.

en: Clean Uninstall
tr_TR: Tüm Ayarları Sil

en: Clear Local Fonts
tr_TR: Yerel Yazı Tiplerini Temizle

en: Clear Used CSS
tr_TR: Kullanılan CSS'yi Temizle

en: Click %s to view documentation.
tr_TR: Belgeleri görüntülemek için %s tıklayın.

en: Close Script Manager
tr_TR: Script Yöneticisini Kapat

en: Code
tr_TR: Kod Ekle

en: Code added here will be printed above the closing body tag on every page of your website.
tr_TR: Buraya eklenen kod, web sitenizin her sayfasında kapanış gövde etiketinin üzerine yazdırılacaktır.

en: Code added here will be printed below the opening body tag on every page of your website.
tr_TR: Buraya eklenen kod, web sitenizin her sayfasında açılış gövde etiketinin altına yazdırılacaktır.

en: Code added here will be printed in the head section on every page of your website.
tr_TR: Buraya eklenen kod, web sitenizin her sayfasındaki üst bölümüne yazdırılacaktır.

en: Comments are disabled.
tr_TR: Yorumlar devre dışı bırakılmıştır.

en: Contact Us
tr_TR: Bize Ulaşın

en: Contact your network administrator to install the update.
tr_TR: Güncellemeyi yüklemek için ağ yöneticinize başvurun.

en: Controls how often WordPress will auto save posts and pages while editing.
tr_TR: WordPress'in düzenleme sırasında yazıları ve sayfaları ne sıklıkla otomatik olarak kaydedeceğini kontrol eder.

en: Controls how often the WordPress Heartbeat API is allowed to run.
tr_TR: WordPress Kalp Atışı (Heartbeat) API'sinin ne sıklıkta çalışmasına izin verileceğini kontrol eder.

en: Current
tr_TR: Geçerli

en: Current URL
tr_TR: Geçerli URL

en: Custom Login URL
tr_TR: Özel Giriş URL'si

en: DNS Prefetch
tr_TR: DNS Ön Yüklemesi

en: DOM Monitoring
tr_TR: DOM İzleme

en: Daily
tr_TR: Günlük

en: Database
tr_TR: Veritabanı

en: Database optimization completed. No optimizations found.
tr_TR: Veritabanı optimizasyonu tamamlandı. Optimizasyon bulunamadı.

en: Database optimization completed. The following items were removed:
tr_TR: Veritabanı optimizasyonu tamamlandı. Aşağıdaki öğeler kaldırıldı:

en: Database optimization is running in the background.
tr_TR: Veritabanı optimizasyonu arka planda çalışıyor.

en: Database optimization process started.
tr_TR: Veritabanı optimizasyon süreci başladı.

en: Database scan completed.
tr_TR: Veritabanı taraması tamamlandı.

en: Deactivate License
tr_TR: Lisansı Devre Dışı Bırak

en: Default
tr_TR: Varsayılan

en: Default (Enabled)
tr_TR: Varsayılan (Etkin)

en: Default settings applied!
tr_TR: Varsayılan ayarlar uygulandı!

en: Defer JavaScript
tr_TR: Javascript'i Ertele

en: Defer Javascript
tr_TR: Javascript'i Ertele

en: Delay All Scripts
tr_TR: Tüm Scriptleri Geciktir

en: Delay Behavior
tr_TR: Gecikme Davranışı

en: Delay JavaScript
tr_TR: JavaScript'i Geciktir

en: Delay JavaScript from loading until user interaction.
tr_TR: JavaScript'in yüklenmesini kullanıcı etkileşimine kadar geciktirin.

en: Delay Timeout
tr_TR: Gecikme Zaman Aşımı

en: Delay specific JavaScript files by adding the source URL (example.js), or delay an inline script by adding a unique string from that script. Format: one per line
tr_TR: Kaynak URL'yi (example.js) ekleyerek belirli JavaScript dosyalarını geciktirin veya bir satır içi betiği, o betikten benzersiz bir dize ekleyerek geciktirin. Format: satır başına bir tane

en: Delayed Scripts
tr_TR: Gecikmeli Scriptler

en: Depends on
tr_TR: Bağlı olduğu:

en: Desktop
tr_TR: Masaüstü

en: Devices
tr_TR: Cihazlar

en: Disable Autosave Interval
tr_TR: Otomatik Kaydetme Aralığını Devre Dışı Bırak

en: Disable Cart Fragmentation
tr_TR: Sepet Parçalamasını Devre Dışı Bırak

en: Disable Click Delay
tr_TR: Tıklama Gecikmesini Devre Dışı Bırak

en: Disable Comments
tr_TR: Yorumları Devre Dışı Bırak

en: Disable Dashicons
tr_TR: Dashicons'u Devre Dışı Bırak

en: Disable Display Features
tr_TR: Ekran Özelliklerini Devre Dışı Bırak

en: Disable Embeds
tr_TR: Yerleştirmeleri (Embeds) Devre Dışı Bırak

en: Disable Emojis
tr_TR: Emojileri Devre Dışı Bırak

en: Disable Everywhere
tr_TR: Her Yerde Devre Dışı Bırak

en: Disable Google Fonts
tr_TR: Google Fonts'u Devre Dışı Bırak

en: Disable Google Maps
tr_TR: Google Haritaları Devre Dışı Bırak

en: Disable Heartbeat
tr_TR: Kalp Atışını Devre Dışı Bırak

en: Disable Password Strength Meter
tr_TR: Parola Gücü Ölçeri Devre Dışı Bırak

en: Disable Post Revisions
tr_TR: Gönderi Revizyonlarını Devre Dışı Bırak

en: Disable REST API
tr_TR: REST API'yi Devre Dışı Bırak

en: Disable RSS Feeds
tr_TR: RSS Beslemelerini Devre Dışı Bırak

en: Disable Scripts
tr_TR: Script'i Devre Dışı Bırak

en: Disable Self Pingbacks
tr_TR: Pingback'leri Devre Dışı Bırak

en: Disable Self Pingbacks (generated when linking to an article on your own blog).
tr_TR: Pingback'leri devre dışı bırakın (kendi blogunuzdaki bir makaleye bağlantı verirken oluşturulur).

en: Disable Status Meta Box
tr_TR: Durum Meta Kutusunu Devre Dışı Bırak

en: Disable When Logged Out
tr_TR: Oturum Kapatıldığında Devre Dışı Bırak

en: Disable Widgets
tr_TR: Widget'ları Devre Dışı Bırak

en: Disable WordPress Heartbeat everywhere or in certain areas (used for auto saving and revision tracking).
tr_TR: WordPress Heartbeat'i her yerde veya belirli alanlarda devre dışı bırakın (otomatik kaydetme ve revizyon takibi için kullanılır).

en: Disable WordPress generated RSS feed link tags.
tr_TR: WordPress tarafından oluşturulan RSS beslemesi bağlantı etiketlerini devre dışı bırakın.

en: Disable WordPress generated RSS feeds and 301 redirect URL to parent.
tr_TR: WordPress tarafından oluşturulan RSS beslemelerini devre dışı bırakın ve URL'yi ana sayfaya 301 olarak yönlendirin.

en: Disable XML-RPC
tr_TR: XML-RPC'yi Devre Dışı Bırak

en: Disable for Non-Admins
tr_TR: Yönetici Olmayanlar İçin Devre Dışı Bırak

en: Disable remarketing and advertising which generates a 2nd HTTP request.
tr_TR: İkinci bir HTTP isteği oluşturan yeniden pazarlama ve reklamcılığı devre dışı bırakın.

en: Disable the use of visual UI elements in the plugin settings such as checkbox toggles and hovering tooltips.
tr_TR: Eklenti ayarlarında onay kutusu geçişleri ve üzerine gelinen araç ipuçları gibi görsel kullanıcı arayüzü öğelerinin kullanımını devre dışı bırakın.

en: Disabled
tr_TR: Devre Dışı

en: Disabled Behavior
tr_TR: Engelleme Davranışı

en: Disables REST API requests and displays an error message if the requester doesn't have permission.
tr_TR: REST API isteklerini devre dışı bırakır ve istek sahibinin izni yoksa bir hata mesajı görüntüler.

en: Disables WooCommerce cart fragmentation script when there are no items in the cart.
tr_TR: Sepette ürün olmadığında WooCommerce sepet parçalama script dosyasını devre dışı bırakır.

en: Disables WooCommerce scripts and styles except on product, cart, and checkout pages.
tr_TR: Ürün, sepet ve ödeme sayfaları dışında WooCommerce script dosyalarını ve stillerini devre dışı bırakır.

en: Disables WooCommerce status meta box from the WP Admin Dashboard.
tr_TR: WP Admin Panelinden WooCommerce durum meta kutusunu devre dışı bırakır.

en: Disables WordPress XML-RPC functionality.
tr_TR: WordPress XML-RPC işlevselliğini devre dışı bırakır.

en: Disables WordPress comments across your entire site.
tr_TR: Sitenizin tamamında WordPress yorumlarını devre dışı bırakır.

en: Disables all WooCommerce widgets.
tr_TR: Tüm WooCommerce widget'larını devre dışı bırakır.

en: Disables dashicons on the front end when not logged in.
tr_TR: Oturum açılmadığında ön uçtaki çizgi simgeleri devre dışı bırakır.

en: Display Archives
tr_TR: Arşivleri Görüntüle

en: Display Dependencies
tr_TR: Bağımlılıkları Görüntüle

en: Display Swap
tr_TR: Ekran Değiştirme

en: Documentation
tr_TR: Dokümantasyon

en: Enable AMP Support
tr_TR: AMP Desteğini Etkinleştirin

en: Enable CDN Rewrite
tr_TR: CDN Yeniden Yazmayı Etkinleştir

en: Enable FastClick
tr_TR: FastClick'i Etkinleştir

en: Enable Instant Page
tr_TR: Hızlı Sayfa Yüklemeyi Etkinleştir

en: Enable Local Analytics
tr_TR: Yerel Analitiği Etkinleştir

en: Enable lazy loading on iframes and videos.
tr_TR: İframe'lerde ve videolarda tembel yüklemeyi etkinleştirin.

en: Enable lazy loading on images.
tr_TR: Resimlerde tembel yüklemeyi etkinleştirin.

en: Enable support for analytics tracking on AMP sites. This is not a local script, but a native AMP script.
tr_TR: AMP sitelerinde analitik izleme desteğini etkinleştirin. Bu yerel bir script değil, yerel bir AMP komut dosyasıdır.

en: Enable syncing of the Google Analytics script to your own server.
tr_TR: Google Analytics scriptini kendi sunucunuzla senkronizasyonunu etkinleştirin.

en: Enables rewriting of your site URLs with your CDN URLs which can be configured below.
tr_TR: Site URL'lerinizin aşağıda yapılandırılabilen CDN URL'lerinizle yeniden yazılmasını sağlar.

en: Enables the Perfmatters Script Manager, which gives you the ability to disable CSS and JS files on a page by page basis.
tr_TR: CSS ve JS dosyalarını sayfa bazında devre dışı bırakabilmenizi sağlayan Perfmatters Script Yöneticisini etkinleştirir.

en: Enter any directories or file extensions you would like to be excluded from CDN rewriting, separated by commas (,). Default: .php
tr_TR: CDN yeniden yazımından hariç tutulmasını istediğiniz dizinleri veya dosya uzantılarını virgül (,) ile ayırarak girin. Varsayılan: .php

en: Enter any directories you would like to be included in CDN rewriting, separated by commas (,). Default: wp-content,wp-includes
tr_TR: CDN yeniden yazımına dahil edilmesini istediğiniz dizinleri virgül (,) ile ayırarak girin. Varsayılan: wp-content,wp-includes

en: Enter valid license key for automatic updates.
tr_TR: Otomatik güncellemeler için geçerli lisans anahtarını girin.

en: Enter your CDN URL without the trailing backslash. Example: https://cdn.example.com
tr_TR: CDN URL'nizi sondaki ters eğik çizgi olmadan girin. Örnek: https://cdn.example.com

en: Error
tr_TR: Hata

en: Error: Blog Not Found.
tr_TR: Hata: Blog Bulunamadı.

en: Everywhere
tr_TR: Her Yerde

en: Exceptions
tr_TR: İstisnalar

en: Exclude Leading Images
tr_TR: İlk Görüntüleri Hariç Tut

en: Exclude Post IDs
tr_TR: Gönderi Kimliklerini Hariç Tut

en: Exclude a certain number of images starting from the top of the page.
tr_TR: Sayfanın üst kısmından başlayarak belirli sayıda görüntüyü hariç tutun.

en: Exclude by Parent Selector
tr_TR: Ebeveyn Seçiciye Göre Hariç Tut

en: Exclude from Deferral
tr_TR: Erteleme İşleminden Hariç Tut

en: Exclude from Lazy Loading
tr_TR: Tembel Yüklemeden Hariç Tut

en: Exclude scripts for popular plugins and themes based on our predefined lists of common exclusions.
tr_TR: Popüler eklentiler ve temalar için scriptleri önceden tanımlanmış ortak dışlama listelerimize göre hariç tutun.

en: Exclude specific CSS selectors from being removed by adding the element ID, class name, etc. (#id, .class). Format: one per line
tr_TR: Öğe kimliğini, sınıf adını vb. (Örnek: #id, .class) ekleyerek belirli CSS seçicilerin kaldırılmasını engelleyin. Format: her satıra bir tane

en: Exclude specific JavaScript files from deferral. Exclude a file by adding the source URL (example.js). Format: one per line
tr_TR: Belirli JavaScript dosyalarını ertelemeden hariç tutun. Kaynak URL'yi (example.js) ekleyerek bir dosyayı hariç tutun. Format: satır başına bir tane

en: Exclude specific JavaScript files from delay by adding the source URL (example.js), or exclude an inline script by adding a unique string from that script. Format: one per line
tr_TR: Kaynak URL'yi (example.js) ekleyerek belirli JavaScript dosyalarını gecikmeden hariç tutun veya bu scriptleri benzersiz bir dize ekleyerek bir satır içi scriptlerini hariç tutun. Format: satır başına bir tane

en: Exclude specific elements from lazy loading. Exclude an element by adding the source URL (example.png) or by adding any unique portion of its attribute string (class="example"). Format: one per line
tr_TR: Belirli öğeleri yavaş yüklemenin dışında tutun. Kaynak URL'sini (example.png) veya öznitelik dizesinin herhangi bir benzersiz bölümünü (class = "example") ekleyerek bir öğeyi hariç tutun. Format: her satıra bir tane

en: Exclude specific images from lazy loading by adding any unique portion of an attribute string (class="example") from a parent container. Format: one per line
tr_TR: Bir üst kapsayıcıdan bir öznitelik dizesinin (class="example") herhangi bir benzersiz bölümünü ekleyerek belirli görüntüleri tembel yüklemeden hariç tutun. Format: satır başına bir tane

en: Exclude specific stylesheets from unused CSS removal by adding a unique portion of the source URL (example.css). Format: one per line
tr_TR: Kaynak URL'nin benzersiz bir bölümünü (example.css) ekleyerek belirli stil sayfalarını kullanılmayan CSS kaldırma işleminden hariç tutun. Format: satır başına bir tane

en: Excluded Selectors
tr_TR: Hariç Tutulan Seçiciler

en: Excluded Stylesheets
tr_TR: Hariç Tutulan Stil Sayfaları

en: Excluded from Delay
tr_TR: Gecikme Kapsamı Dışında

en: Expiration Date
tr_TR: Son Geçerlilik Tarihi

en: Expired Transients
tr_TR: Süresi Dolmuş Geçiciler

en: Expired Transients Found
tr_TR: Süresi Dolmuş Geçiciler Bulundu

en: Expired transients
tr_TR: Süresi dolmuş geçiciler

en: Export Plugin Settings
tr_TR: Eklenti Ayarlarını Dışa Aktar

en: Export Settings
tr_TR: Ayarları Dışa Aktar

en: Export your Perfmatters settings for this site as a .json file. This lets you easily import the configuration into another site.
tr_TR: Bu site için Perfmatters ayarlarınızı .json dosyası olarak dışa aktarın. Bu, yapılandırmayı başka bir siteye kolayca aktarmanızı sağlar.

en: Extend the lazy loading threshold allowing images to load before they are visible in the viewport. (px or %)
tr_TR: Tembel yükleme eşiğini genişleterek görüntülerin görünüm alanında görünür olmadan önce yüklenmesini sağlar. (px veya %)

en: Fade In
tr_TR: Yükleme Efekti

en: Fetch Priority
tr_TR: Getirme Önceliği

en: File
tr_TR: Dosya (File)

en: Fonts
tr_TR: Fontlar

en: Footer
tr_TR: Alt Alan (Footer)

en: Frequently Asked Questions
tr_TR: Sıkça Sorulan Sorular

en: General
tr_TR: Genel

en: Global View
tr_TR: Genel Bakış

en: Header
tr_TR: Üst Alan (Header)

en: Heartbeat Frequency
tr_TR: Kalp Atışı Frekansı

en: Hide Admin Bar Menu
tr_TR: Yönetici Çubuğu Menüsünü Gizle

en: Hide Disclaimer
tr_TR: Sorumluluk Reddini Gizle

en: Hide WP Version
tr_TR: WP Sürümünü Gizle

en: Hide the Perfmatters menu in the admin bar.
tr_TR: Yönetici çubuğundaki Perfmatters menüsünü gizleyin.

en: Hide the disclaimer message box across all Script Manager views.
tr_TR: Tüm Script Yöneticisi görünümlerinde sorumluluk reddi mesaj kutusunu gizleyin.

en: Home URL
tr_TR: Anasayfa URL'si

en: Host Google Font files locally on your server or CDN.
tr_TR: Google Font dosyalarını sunucunuzda veya CDN'de yerel olarak barındırın.

en: How do I delay JavaScript?
tr_TR: JavaScript'i nasıl geciktirebilirim?

en: How do I disable scripts on a per post/page basis?
tr_TR: Scriptleri yazı/sayfa bazında nasıl devre dışı bırakabilirim?

en: How do I host Google Analytics locally?
tr_TR: Google Analytics'i yerel olarak nasıl barındırabilirim?

en: How do I lazy load images and videos?
tr_TR: Görüntüleri ve videoları nasıl tembel yükleyebilirim?

en: How do I license activate the plugin?
tr_TR: Eklentiyi nasıl lisanslayıp etkinleştirebilirim?

en: How do I remove unused CSS?
tr_TR: Kullanılmayan CSS'yi nasıl kaldırabilirim?

en: How do I update the plugin?
tr_TR: Eklentiyi nasıl güncelleyebilirim?

en: How do I upgrade my license?
tr_TR: Lisansımı nasıl yükseltebilirim?

en: If you have questions or problems, please send us a message. We’ll get back to you as soon as possible.
tr_TR: Sorularınız veya problemleriniz varsa, lütfen bize bir mesaj gönderin. En kısa sürede size geri döneceğiz.

en: Images
tr_TR: Resimler

en: Import Perfmatters settings from an exported .json file.
tr_TR: Perfmatters ayarlarını dışa aktarılan bir .json dosyasından içe aktarın.

en: Import Plugin Settings
tr_TR: Eklenti Ayarlarını İçe Aktar

en: Import Settings
tr_TR: Ayarları İçe Aktar

en: Include all transients in your database optimization.
tr_TR: Veritabanı optimizasyonunuza tüm geçicileri dahil edin.

en: Include expired transients in your database optimization.
tr_TR: Veritabanı optimizasyonunuza süresi dolmuş geçicileri dahil edin.

en: Include jQuery
tr_TR: jQuery'i Dahil Et

en: Include logged-in WordPress admins in your Google Analytics reports.
tr_TR: Oturum açmış WordPress yöneticilerini Google Analytics raporlarınıza dahil edin.

en: Include post auto-drafts in your database optimization. This also includes auto-drafts for pages and custom post types.
tr_TR: Veritabanı optimizasyonunuza otomatik gönderi taslaklarını dahil edin. Bu, sayfalar ve özel gönderi türleri için otomatik taslakları da içerir.

en: Include post revisions in your database optimization. This also includes revisions for pages and custom post types.
tr_TR: Veritabanı optimizasyonunuza gönderi revizyonlarını dahil edin. Bu, sayfalar ve özel gönderi türleri için revizyonları da içerir.

en: Include spam comments in your database optimization.
tr_TR: Spam yorumları veritabanı optimizasyonunuza dahil edin.

en: Include tables in your database optimization.
tr_TR: Veritabanı optimizasyonunuza tabloları dahil edin.

en: Include trashed comments in your database optimization.
tr_TR: Silinmiş yorumları veritabanı optimizasyonunuza dahil edin.

en: Include trashed posts in your database optimization. This also includes trashed pages and custom post types.
tr_TR: Silinen gönderileri veritabanı optimizasyonunuza dahil edin. Buna silinen sayfalar ve özel gönderi türleri de dahildir.

en: Included Directories
tr_TR: Dahil Edilen Dizinler

en: Inline
tr_TR: Satır içi

en: Input your Google Analytics 4 measurement ID.
tr_TR: Google Analytics 4 ölçüm kimliğinizi girin.

en: Input your Google Analytics tracking or measurement ID.
tr_TR: Google Analytics izleme veya ölçüm kimliğinizi girin.

en: Lazy Loading
tr_TR: Tembel Yükleme (Lazy Loading)

en: Lazy load a CSS background image by adding a unique selector (ID or class) found on the element that the background image has been applied to. Format: one per line
tr_TR: Arka plan görüntüsünün uygulandığı öğede bulunan benzersiz bir seçici (ID veya sınıf) ekleyerek bir CSS arka plan görüntüsünü tembel yükleyin. Format: satır başına bir tane

en: License
tr_TR: Lisans

en: License Key
tr_TR: Lisans Anahtarı

en: License Status
tr_TR: Lisans Durumu

en: License activated!
tr_TR: Lisans etkinleştirildi!

en: License could not be activated.
tr_TR: Lisans etkinleştirilemedi.

en: License could not be deactivated.
tr_TR: Lisans devre dışı bırakılamadı.

en: License could not be removed.
tr_TR: Lisans kaldırılamadı.

en: License deactivated!
tr_TR: Lisans devre dışı bırakıldı!

en: License is activated.
tr_TR: Lisans etkinleştirildi.

en: License is not activated.
tr_TR: Lisans etkinleştirilmedi.

en: License removed!
tr_TR: Lisans kaldırıldı!

en: Licenses Used
tr_TR: Kullanılan Lisanslar

en: Lifetime
tr_TR: Ömür boyu

en: Limit Post Revisions
tr_TR: Gönderi Revizyonlarını Sınırla

en: Limits the maximum amount of revisions that are allowed for posts and pages.
tr_TR: Gönderiler ve sayfalar için izin verilen maksimum revizyon miktarını sınırlar.

en: Load Asynchronously
tr_TR: Eşzamansız Olarak Yükle

en: Load delayed scripts after a set amount of time if no user interaction has been detected.
tr_TR: Herhangi bir kullanıcı etkileşimi algılanmazsa, belirli bir süre sonra gecikmeli scriptleri yükleyin.

en: Load local font stylesheets asynchronously. Preloading individual font files is recommended when this option is enabled.
tr_TR: Yerel font stil sayfalarını zaman uyumsuz olarak yükleyin. Bu seçenek etkinleştirildiğinde tek tek font dosyalarının önceden yüklenmesi önerilir.

en: Load the FastClick library locally to fix the double-click issue on iOS.
tr_TR: iOS'ta çift tıklama sorununu gidermek için FastClick kitaplığını yerel olarak yükleyin.

en: Load your analytics script in the header (default) or footer of your site. Default: Header
tr_TR: Analiz scriptini sitenizin üst alanına (header) (varsayılan) veya alt alanına (footer) yükleyin. Varsayılan: üst alan

en: Loading Scripts
tr_TR: Scriptler Yükleniyor

en: Local Analytics is enabled but no Tracking ID is set.
tr_TR: Yerel Analitik etkinleştirildi ancak İzleme Kimliği ayarlanmadı.

en: Local Google Fonts
tr_TR: Yerel Google Fonts

en: Local Redirect
tr_TR: Yerel Yönlendirme

en: Local fonts cleared.
tr_TR: Yerel yazı tipleri temizlendi.

en: Location
tr_TR: Konum

en: Logged In
tr_TR: Giriş Yapanlar

en: Logged Out
tr_TR: Giriş Yapmayanlar

en: Login URL
tr_TR: Giriş URL'si

en: MU Mode
tr_TR: MU Modu

en: MU Mode is currently enabled, the above settings will apply to the entire plugin.
tr_TR: MU Modu şu anda etkindir, yukarıdaki ayarlar tüm eklenti için geçerli olacaktır.

en: MU plugin file not found.
tr_TR: MU eklenti dosyası bulunamadı.

en: MU plugin installed.
tr_TR: MU eklentisi yüklü.

en: MU plugin version mismatch.
tr_TR: MU eklentisi sürüm uyuşmazlığı.

en: Manage scripts loading on the current page.
tr_TR: Geçerli sayfadaki script yüklemesini yönetin.

en: Many plugins and themes require jQuery. We recommend either testing jQuery deferral separately or leaving this option turned off.
tr_TR: Birçok eklenti ve tema jQuery gerektirir. JQuery ertelemesini ayrı olarak test etmenizi veya bu seçeneği kapalı bırakmanızı öneririz.

en: Measurement ID
tr_TR: Ölçüm Kimliği

en: Message
tr_TR: Mesaj

en: Meta options not purged.
tr_TR: Meta seçenekleri temizlenmedi.

en: Meta options purged.
tr_TR: Meta seçenekleri temizlendi.

en: Minimal Inline
tr_TR: Minimal Satır İçi

en: Minute
tr_TR: Dakika

en: Minutes
tr_TR: Dakika

en: Mobile
tr_TR: Mobil

en: Monthly
tr_TR: Aylık

en: Must-use (MU) mode requires elevated permissions and a file to be copied into the mu-plugins directory. This gives you more control and the ability to disable plugin queries, inline CSS, etc.
tr_TR: Zorunlu kullanım (MU) modu, yükseltilmiş izinler ve mu-plugins dizinine kopyalanacak bir dosya gerektirir. Bu size daha fazla kontrol ve eklenti sorgularını, satır içi CSS'yi vb. devre dışı bırakma olanağı sağlar.

en: Need help? Check out our in-depth documentation. Every feature has a step-by-step walkthrough.
tr_TR: Yardıma mı ihtiyacınız var? Ayrıntılı belgelerimize göz atın. Her özelliğin adım adım izlenecek yolu vardır.

en: Network
tr_TR: Ağ

en: Network Access
tr_TR: Ağ Erişimi

en: Network Default
tr_TR: Ağ Varsayılanı

en: Network Default not set.
tr_TR: Ağ Varsayılanı ayarlanmamış.

en: No available sites found.
tr_TR: Uygun site bulunamadı.

en: No disabled location selected.
tr_TR: Seçili devre dışı konum yok.

en: No feed available, please visit the <a href='%s'>homepage</a>!
tr_TR: Yayın yok, lütfen <a href='%s'>homepage</a> ziyaret edin!

en: No import file given.
tr_TR: İçe aktarma dosyası verilmedi.

en: No meta options selected.
tr_TR: Meta seçenekleri seçili değil.

en: No options were changed.
tr_TR: Hiçbir seçenek değiştirilmemiştir.

en: Nonce is invalid.
tr_TR: Nonce geçersiz.

en: None
tr_TR: Hiçbiri

en: OFF
tr_TR: KAPALI

en: ON
tr_TR: AÇIK

en: Once Monthly
tr_TR: Ayda Bir Kez

en: Once Weekly
tr_TR: Haftada Bir Kez

en: Only Allow When Editing Posts/Pages
tr_TR: Yalnızca Yazıları/Sayfaları Düzenlerken İzin Ver

en: Only Delay Specified Scripts
tr_TR: Yalnızca Belirtilen Scriptleri Geciktirin

en: Optimize Database
tr_TR: Veritabanını Optimize Edin

en: Optimize Now
tr_TR: Şimdi Optimize Edin

en: Options saved.
tr_TR: Seçenekler kaydedildi.

en: Perfmatters Warning
tr_TR: Perfmatters Uyarısı

en: Perfmatters is a lightweight performance plugin developed to speed up your WordPress site.
tr_TR: Perfmatters, WordPress sitenizi hızlandırmak için geliştirilmiş hafif bir performans eklentisidir.

en: Permanently delete all existing Perfmatters meta options from your database.
tr_TR: Mevcut tüm Perfmatters meta seçeneklerini veritabanınızdan kalıcı olarak silin.

en: Permission denied.
tr_TR: İzin verilmedi.

en: Please upload a valid .json file.
tr_TR: Lütfen geçerli bir .json dosyası yükleyin.

en: Plugins
tr_TR: Eklentiler

en: Post Auto-Drafts
tr_TR: Otomatik Kaydedilen Gönderi Taslakları

en: Post Revisions
tr_TR: Gönderi Revizyonları

en: Preconnect
tr_TR: Ön Bağlantı (Preconnect)

en: Preconnect allows the browser to set up early connections before an HTTP request, eliminating roundtrip latency and saving time for users. Format: https://example.com
tr_TR: Preconnect, tarayıcının bir HTTP isteğinden önce erken bağlantılar kurmasını sağlayarak gidiş-dönüş gecikmesini ortadan kaldırır ve kullanıcılar için zaman kazandırır. Biçim: https://example.com

en: Preload
tr_TR: Ön Yükleme

en: Preload Critical Images
tr_TR: Kritik Görüntüleri Önceden Yükleyin

en: Preload allows you to specify resources (such as fonts or CSS) needed right away during a page load. This helps fix render-blocking resource warnings. Format: https://example.com/font.woff2
tr_TR: Ön yükleme, sayfa yüklemesi sırasında hemen gereken kaynakları (yazı tipleri veya CSS gibi) belirtmenize olanak tanır. Bu, render engelleyici kaynak uyarılarının düzeltilmesine yardımcı olur. Format: https://example.com/font.woff2

en: Preloading
tr_TR: Ön Yükleme (Preloading)

en: Prevent Google Maps from being disabled on specific post IDs. Format: comma separated
tr_TR: Google Haritalar'ın belirli gönderi kimliklerinde devre dışı bırakılmasını önleyin. Format: virgülle ayrılmış

en: Prevents the first click from being delayed until JavaScript has finished loading. This can be helpful if you are excluding scripts for interactive elements manually.
tr_TR: JavaScript yüklenmeyi bitirene kadar ilk tıklamanın ertelenmesini önler. Etkileşimli öğeler için scriptleri manuel olarak hariç tutuyorsanız bu yararlı olabilir.

en: Provide your CDN URL if you are using a CDN rewrite outside of Perfmatters.
tr_TR: Perfmatters dışında bir CDN yeniden yazma işlemi kullanıyorsanız CDN URL'nizi sağlayın.

en: Purge Meta Options
tr_TR: Meta Seçeneklerini Temizle

en: Quick Exclusions
tr_TR: Hızlı İstisnalar

en: Remove
tr_TR: Kaldır

en: Remove Comment URLs
tr_TR: Yorum URL'lerini Kaldır

en: Remove Global Styles
tr_TR: Global Stilleri Kaldır

en: Remove License
tr_TR: Lisansı Kaldır

en: Remove REST API Links
tr_TR: REST API Bağlantılarını Kaldır

en: Remove RSD (Real Simple Discovery) link tag.
tr_TR: RSD (Real Simple Discovery) bağlantı etiketini kaldırın.

en: Remove RSD Link
tr_TR: RSD Bağlantısını Kaldır

en: Remove RSS Feed Links
tr_TR: RSS Besleme Bağlantılarını Kaldır

en: Remove Shortlink
tr_TR: Kısa Bağlantıyı Kaldır

en: Remove Shortlink link tag.
tr_TR: Kısa bağlantı etiketini kaldırın.

en: Remove Unused CSS
tr_TR: Kullanılmayan CSS'yi Kaldırın

en: Remove all existing local Google Font files and stylesheets.
tr_TR: Mevcut tüm yerel Google Font dosyalarını ve stil sayfalarını kaldırın.

en: Remove all existing unused CSS files that have been generated.
tr_TR: Oluşturulmuş olan tüm kullanılmayan CSS dosyalarını kaldırın.

en: Remove and reset all of your existing Script Manager settings.
tr_TR: Mevcut tüm Script Manager ayarlarınızı kaldırın ve sıfırlayın.

en: Remove jQuery Migrate
tr_TR: jQuery Migrate'i Kaldır

en: Remove the inline global styles (CSS and SVG code) related to duotone filters.
tr_TR: Duotone filtreleriyle ilgili satır içi global stilleri (CSS ve SVG kodu) kaldırın.

en: Remove unused CSS from your stylesheets and print out used CSS inline in the header.
tr_TR: Kullanılmayan CSS'yi stil sayfalarınızdan kaldırın ve kullanılan CSS'yi başlıkta satır içi olarak yazdırın.

en: Remove wlwmanifest (Windows Live Writer) link tag.
tr_TR: wlwmanifest (Windows Live Writer) bağlantı etiketini kaldırın.

en: Remove wlwmanifest Link
tr_TR: wlwmanifest Bağlantısını Kaldır

en: Removes REST API link tag from the front end and the REST API header link from page requests.
tr_TR: REST API bağlantı etiketini ön uçtan ve REST API başlık bağlantısını sayfa isteklerinden kaldırır.

en: Removes WordPress Embed JavaScript file (wp-embed.min.js).
tr_TR: WordPress Embed JavaScript dosyasını (wp-embed.min.js) kaldırır.

en: Removes WordPress Emojis JavaScript file (wp-emoji-release.min.js).
tr_TR: WordPress Emojis JavaScript dosyasını (wp-emoji-release.min.js) kaldırır.

en: Removes WordPress and WooCommerce Password Strength Meter scripts from non essential pages.
tr_TR: WordPress ve WooCommerce Parola Gücü Ölçer scriptlerini gerekli olmayan sayfalardan kaldırır.

en: Removes WordPress version meta tag.
tr_TR: WordPress sürüm meta etiketini kaldırır.

en: Removes any instances of Google Fonts being loaded across your entire site.
tr_TR: Sitenizin tamamında yüklenen tüm Google Fonts örneklerini kaldırır.

en: Removes any instances of Google Maps being loaded across your entire site.
tr_TR: Sitenizin tamamında yüklenen tüm Google Maps örneklerini kaldırır.

en: Removes jQuery Migrate JavaScript file (jquery-migrate.min.js).
tr_TR: jQuery Migrate JavaScript dosyasını (jquery-migrate.min.js) kaldırır.

en: Removes the WordPress comment author link and website field from blog posts.
tr_TR: WordPress yorum yazarı bağlantısını ve web sitesi alanını blog gönderilerinden kaldırır.

en: Renew Your License for Updates + Support!
tr_TR: Yeni Güncellemeler + Destek için Lisansınızı Yenileyin!

en: Required by
tr_TR: Gerekli:

en: Reset Script Manager
tr_TR: Script Yöneticisini Sıfırla

en: Resolve domain names before a user clicks. Format: //example.com (one per line)
tr_TR: Kullanıcı tıklamadan önce alan adlarını çözümleyin. Format: //example.com (her satıra bir tane)

en: Restore Default Options
tr_TR: Varsayılan Seçenekleri Geri Yükle

en: Restore all plugin options to their default settings.
tr_TR: Tüm eklenti seçeneklerini varsayılan ayarlarına geri yükleyin.

en: Restrict your Script Manager configuration to logged-in admins only.
tr_TR: Script Manager yapılandırmanızı yalnızca oturum açmış yöneticilerle kısıtlayın.

en: Revisions
tr_TR: Revizyonlar

en: Revisions Found
tr_TR: Revizyonlar Bulundu

en: Run Google Analytics 4 and Universal Analytics simultaneously.
tr_TR: Google Analytics 4 ve Universal Analytics'i aynı anda çalıştırın.

en: Run a one-time optimization of your WordPress database based on the selected options above. This process runs in the background.
tr_TR: Yukarıdaki seçili seçeneklere göre WordPress veritabanınızın bir kerelik optimizasyonunu çalıştırın. Bu işlem arka planda çalışır.

en: Save
tr_TR: Kaydet

en: Save Changes
tr_TR: Kaydet

en: Save License
tr_TR: Lisans Kaydet

en: Save or remove your license key.
tr_TR: Lisans anahtarınızı kaydedin veya kaldırın.

en: Saving
tr_TR: Kaydediliyor

en: Scan Database
tr_TR: Veritabanını Tara

en: Scan Now
tr_TR: Şimdi Tara

en: Schedule a routine optimization of your WordPress database based on the selected options above. This process runs in the background and starts immediately after saving.
tr_TR: Yukarıdaki seçili seçeneklere göre WordPress veritabanınızın rutin optimizasyonunu planlayın. Bu işlem arka planda çalışır ve kaydedildikten hemen sonra başlar.

en: Scheduled Optimization
tr_TR: Planlanmış Optimizasyon

en: Script Manager
tr_TR: Script Yöneticisi

en: Script Type
tr_TR: Script Türü

en: Select Priority
tr_TR: Öncelik Seçin

en: Select Type
tr_TR: Tür Seçiniz

en: Select a Site
tr_TR: Bir Site Seçin

en: Select a site from the dropdown and click to apply the settings from your network default (above).
tr_TR: Açılır menüden bir site seçin ve ağ varsayılanınızdaki (yukarıdaki) ayarları uygulamak için tıklayın.

en: Select a site that is not already the Network Default.
tr_TR: Halihazırda Ağ Varsayılanı olmayan bir site seçin.

en: Set a timeout limit in seconds to better evaluate the quality of your traffic. (1-100)
tr_TR: Trafiğinizin kalitesini daha iyi değerlendirmek için saniye cinsinden bir zaman aşımı sınırı belirleyin. (1-100)

en: Setting
tr_TR: Ayar

en: Settings
tr_TR: Ayarlar

en: Settings exported.
tr_TR: Ayarlar dışa aktarıldı.

en: Settings failed to update.
tr_TR: Ayarlar güncellenemedi.

en: Settings saved successfully!
tr_TR: Ayarlar başarıyla kaydedildi!

en: Settings saved.
tr_TR: Ayarlar kaydedildi.

en: Shorten visitor IP to comply with privacy restrictions in some countries.
tr_TR: Bazı ülkelerdeki gizlilik kısıtlamalarına uymak için ziyaretçi IP'sini kısaltın.

en: Show Advanced Options
tr_TR: Gelişmiş Seçenekleri Göster

en: Show advanced options in the Perfmatters UI.
tr_TR: Perfmatters kullanıcı arayüzünde gelişmiş seçenekleri gösterin.

en: Show dependencies for each script.
tr_TR: Her script için bağımlılıkları gösterin.

en: Site Admins (Default)
tr_TR: Site Yöneticileri (Varsayılan)

en: Size
tr_TR: Boyut

en: Sorry, you do not have permission to make REST API requests.
tr_TR: Üzgünüz, REST API istekleri yapmak için izniniz yok.

en: Spam Comments
tr_TR: Spam Yorumlar

en: Spam Comments Found
tr_TR: Spam Yorumlar Bulundu

en: Status
tr_TR: Durum

en: Stylesheet Behavior
tr_TR: Stil Sayfası Davranışı

en: Successfully imported Perfmatters settings.
tr_TR: Perfmatters ayarları başarıyla içe aktarıldı.

en: Successfully restored default options.
tr_TR: Varsayılan seçenekler başarıyla geri yüklendi.

en: Super Admins Only
tr_TR: Yalnızca Süper Adminler

en: Support
tr_TR: Destek

en: Swap out YouTube iFrames with preview thumbnails. The original iFrame is loaded when the thumbnail is clicked.
tr_TR: YouTube iFrame'lerini önizleme küçük resimleriyle değiştirin. Küçük resim tıklandığında orijinal iFrame yüklenir.

en: Tables
tr_TR: Tablolar

en: Testing Mode
tr_TR: Test Modu

en: The Script Manager does not support AMP pages.
tr_TR: Script Yöneticisi AMP sayfalarını desteklemez.

en: The above settings will apply to all assets in this group.
tr_TR: Yukarıdaki ayarlar bu gruptaki tüm varlıklar için geçerli olacaktır.

en: Themes
tr_TR: Temalar

en: There is a new version of %1$s available.
tr_TR: %1$s'ın yeni bir sürümü mevcut.

en: There is already an existing database optimization process running.
tr_TR: Halihazırda çalışan mevcut bir veritabanı optimizasyon süreci vardır.

en: This has been disabled.
tr_TR: Devre dışı bırakıldı.

en: This is a visual representation of the Script Manager configuration across your entire site.
tr_TR: Bu, tüm sitenizdeki Script Yöneticisi yapılandırmasının görsel bir temsilidir.

en: This will make permanent changes that cannot be reverted! Are you sure you want to proceed with optimization?
tr_TR: Bu, geri döndürülemeyen kalıcı değişiklikler yapacaktır! Optimizasyona devam etmek istediğinizden emin misiniz?

en: Threshold
tr_TR: Eşik

en: Tools
tr_TR: Araçlar

en: Total size
tr_TR: Toplam boyut

en: Track Logged In Admins
tr_TR: Oturum Açmış Yöneticileri Takip Et

en: Tracking Code Position
tr_TR: İzleme Kodu Pozisyonu

en: Tracking ID
tr_TR: İzleme Kimliği

en: Transients
tr_TR: Geçiciler

en: Transients Found
tr_TR: Geçiciler Bulundu

en: Trashed Comments
tr_TR: Silinmiş Yorumlar

en: Trashed Comments Found
tr_TR: Silinmiş Yorumlar Bulundu

en: Trashed Posts
tr_TR: Silinen Gönderiler

en: Trashed Posts Found
tr_TR: Silinmiş Gönderiler Bulundu

en: Type
tr_TR: Tür

en: Unlimited License needed for use in a multisite environment. Please contact support to upgrade.
tr_TR: Çoklu site ortamında kullanım için Sınırsız Lisans gereklidir. Yükseltmek için lütfen destek ile iletişime geçin.

en: Unlimited site license required.
tr_TR: Sınırsız site lisansı gereklidir.

en: Unoptimized Tables Found
tr_TR: Optimize Edilmemiş Tablolar Bulundu

en: Unused CSS
tr_TR: Kullanılmayan CSS

en: Update now.
tr_TR: Şimdi güncelle.

en: Use MonsterInsights
tr_TR: MonsterInsights'ı kullanın

en: Use your CDN URL when referencing Google Font files inside a parent stylesheet. Example: https://cdn.example.com
tr_TR: Bir ana stil sayfasında Google Font dosyalarına başvururken CDN URL'nizi kullanın. Örnek: https://cdn.example.com

en: Use your CDN URL when referencing analytics.js from inside gtag.js. Example: https://cdn.example.com
tr_TR: Analytics.js'ye gtag.js içinden referans verirken CDN URL'nizi kullanın. Örnek: https://cdn.example.com

en: Used CSS Method
tr_TR: Kullanılan CSS Yöntemi

en: Used CSS cleared.
tr_TR: Kullanılmış CSS temizlendi.

en: Users
tr_TR: Kullanıcılar

en: Version
tr_TR: Versiyon

en: View Documentation
tr_TR: Belgeleri Görüntüle

en: View and manage all of your Script Manager settings.
tr_TR: Tüm Script Manager ayarlarınızı görüntüleyin ve yönetin.

en: WP_POST_REVISIONS is already enabled somewhere else on your site. We suggest only enabling this feature in one place.
tr_TR: WP_POST_REVISIONS sitenizde başka bir yerde zaten etkinleştirilmiştir. Bu özelliği yalnızca tek bir yerde etkinleştirmenizi öneririz.

en: Warning
tr_TR: Uyarı

en: Watch for changes in the DOM and dynamically lazy load newly added elements.
tr_TR: DOM'daki değişiklikleri izleyin ve yeni eklenen öğeleri dinamik olarak tembel yükleyin.

en: We recommend testing Script Manager changes on a staging/dev site first, as you could break your site's appearance.
tr_TR: Sitenizin görünümünü bozabileceğiniz için Script Yöneticisi değişikliklerini önce bir hazırlama/geliştirme sitesinde test etmenizi öneririz.

en: Weekly
tr_TR: Haftalık

en: When enabled, this will cause all Perfmatters options data to be removed from your database when the plugin is uninstalled.
tr_TR: Bu özellik etkinleştirildiğinde, eklenti kaldırıldığında tüm Perfmatters seçenekleri verilerinin veritabanınızdan kaldırılmasına neden olur.

en: When set, this will change your WordPress login URL (slug) to the provided string and will block wp-admin and wp-login endpoints from being directly accessed.
tr_TR: Bunu ayarladığınızda, WordPress giriş URL'nizi (slug) sağlanan dizeye değiştirecek ve wp-admin ve wp-login uç noktalarına doğrudan erişilmesini engelleyecektir.

en: Where can I sign up for the affiliate program?
tr_TR: Ortaklık programına nereden kaydolabilirim?

en: Where can I view the changelog?
tr_TR: Değişiklik günlüğünü nerede görebilirim?

en: You are in Testing Mode. Changes will only be visible to logged-in admins.
tr_TR: Test Modundasınız. Değişiklikler yalnızca oturum açmış yöneticiler tarafından görülebilir.

en: You do not have permission to install plugin updates
tr_TR: Eklenti güncellemelerini yüklemek için izniniz yok

en: You don't have any scripts disabled yet.
tr_TR: Henüz devre dışı bırakılmış bir scriptiniz yok.

en: YouTube Preview Thumbnails
tr_TR: YouTube Önizleme Küçük Resimleri

en: iFrames and Videos
tr_TR: iFrame'ler ve Videolar
